Zakończyły się XI Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej

Już jedenasty raz siatkarze z całej Polski spotkali się na Ogólnopolskich Mistrzostwach Leśników w Piłce Siatkowej. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w Hali Milenium w Kołobrzegu i trwały od 8 do 12 października. W zawodach rywalizowało 18 zespołów z całego kraju. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Na oficjalnej stronie XI Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej dostępne były transmisje na żywo ze spotkań rozgrywanych w Kołobrzegu.

DRUŻYNA RDLP KATOWICE

Reprezentacja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Katowic znalazła się w Grupie A, razem z siatkarzami RDLP Szczecin, RDLP Krosno i RDLP Radom. Nasi zawodnicy trafili do grupy razem z dwiema najlepszymi drużynami turnieju. Katowiczanie w swojej grupie zajęli 3 miejsce, natomiast w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na miejscu 14.

Trzy pierwsze pozycje wywalczyły drużyny :

  • 1 miejsce RDLP Krosno
  • 2 miejsce RDLP Szczecin
  • 3 miejsce RDLP Białystok

W czasie całego turnieju na boisku towarzyszyła zawodnikom postawa fair-play, która jest fundamentem sportowej rywalizacji.

Następne, XII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej odbędą się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Tekst: Maria Bajsarowicz

Zdjęcie:mpl2018.pl