Regionalne Obchody 100-lecia Związku Leśników Polskich Regionu Górnośląskiego już za nami.

35544071_2149921478572825_8406296681074655232_nDnia 15 czerwca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Rekreacji i Sportu w Kuźni Raciborskiej odbyły się Regionalne Obchody 100-lecia Związku Leśników Polskich w RP.

 

W trakcie uroczystości Dyrektor RDLP w Katowicach Wiesław Kucharski wręczył najwyższe Odznaczenie Leśne w formie broni paradnej Kordelas Leśnika czworgu naszym członkom:Zofii Rozbickiej, Bożenie Kaweckiej, Marii Bajsarowicz oraz Andrzejowi Gajdzie.

Również Przewodniczący ZLP w RP Jarosław Szałata w asyście Marka Cholewy udekorował związkowców odznaczeniami Związkowymi.

Najwyższe odznaczenie Związku Leśników Polskich ZŁOTY KRZYŻ otrzymali koledzy: Stanisław Jurecki i Andrzej Gajda.

Złoty Znak Związku otrzymali: Krzysztof Boruń, Jerzy Chalimoniuk, Marek Cholewa, Urszula Firlewicz, Henryk Gaweł, Eugeniusz Jurczyszyn, Waldemar Kokot, Anna Krzyżowska, Jerzy Polowczyk, Lech Półtorak, Kazimierz Sikora, Andrzej Smolarczyk i Tomasz Szmagier.

Srebrny Znak Związku otrzymali: Brdęk Jan, Długajczyk Jadwiga, Kasprzyk Jerzy, Kremiec Adam, Łabno Andrzej, Sapota Jacek, Bednarz Jerzy, Bondarek Jerzy, Chodorowski Daniel, Dudek Arkadiusz, Duraj Maria, Henel Zbigniew, Hewry Tomasz, Kamiński Jan, Kafel Krzysztof, Kociołek Grzegorz, Konopka Ewa, Krzysztofik Bogdan, Krzyżowska Stefania, Marek Mirosław, Mueller Adam, Olesiak Mariaola, Polowczyk Janusz, Szleper Mirosław, Ślęzak Krystyna, Ślawski Henryk.

WSZYSTKIM ODZNACZONYM: DARZ BÓR !

Poniżej krótka relacja TVP3 z około jubileuszowych uroczystości (Skopiuj link i wklej do przeglądarki)

http://opole.tvp.pl/37660645/regionalne-obchody-100lecia-zwiazku-lesnikow-polskich-w-rp

OC dla leśników

OC dla leśników

Szanowni Państwo,

 

Sprostowanie do przesłanej wcześniej informacji – Medicover nie oferuje ubezpieczenia OC dla leśników, choć taki pakiet powstał.

 

Poprawiona informacja:

 

Po długotrwałych negocjacjach prowadzonych równolegle przez Związek Leśników Polskich w RP i NSZZ Solidarność z firmą brokerską Mentor powstał pakiet OC dedykowany dla leśników. Szczegóły oferty dobrowolnego ubezpieczenia znajdą Państwo na stronie www.lesnik.pga.pl .

 

Związek Leśników Polskich w RP aktualnie prowadzi także negocjacje z innym konsorcjum ubezpieczeniowym, nad ubezpieczeniem OC i dodatkowo zabezpieczającym ochronę prawną leśników. Przygotowywana oferta ma szansę być atrakcyjna cenowo oraz dostosowana do specyfiki pracy leśnika. Rada Krajowa ZLP w RP dnia 24 kwietnia br. podczas posiedzenia w Gołuchowie powołała zespół roboczy do  konsultowania i przygotowania ostatecznej oferty ubezpieczenia w składzie:

1.      Zbigniew Czeryba      Region Dolnośląski

2.      Marcin Kowalski        Region Szczecinecki

3.      Mirosław Pierko         Region Pilski

Intensywne prace trwają. Warto poczekać na ofertę i wtedy podjąć decyzję o dobrowolnym ubezpieczeniu. Więcej szczegółów wkrótce.

Biuro ZLP w RP Warszawa

100 – lecie Związku Leśników Polskich w RP

plakat_program v. ostateczna

Koleżanki i Koledzy !!!

To już 15 czerwca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, odbędą się Regionalne Obchody 100 lecia Związku Leśników Polskich.

Z każdej organizacji zakładowej ZLP Regionu Górnośląskiego  zapraszamy po 6 osób.

Tę wyjątkowa uroczystość będziemy mogli zorganizować dzięki szczodrości naszych mecenasów.

Poniżej alfabetyczna lista:

  1. Auto Group Luzar sp. z o.o. z Krakowa
  2. DEMAR – Producent obuwia
  3. D.S.O sp. z o.o.  – KRONO GROUP
  4. Grupa AZOTY z Kędzierzyna Koźla
  5. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  6. Hubertech  Katowice 
  7. MENTOR – Broker Ubezpieczeniowy

M

Polecamy również oglądnięcie specjalnego materiału telewizyjnego pod tytułem: Leśnik, Pasjonat, Związkowiec:

http://opole.tvp.pl/37090133/agrokurier-6-maja-2018

http://opole.tvp.pl/37189440/agrokurier-13-maja-2018

 

 

NADZWYCZAJNY ZJAZD WYBORCZY

 

Koleżanki i Koledzy Delegaci na Zjazd Regionalny.

Rada Regionu Górnośląskiego na Zebraniu, które odbyło się 18kwietnia br w Rybniku podjęła Uchwałę, o zwołaniu Nadzwyczajnego Zjazdu Wyborczego na dzień 20 czerwca 2018 r. w RLOEE „Leśnik” w Ustroniu – Jaszowcu.

W trakcie Zjazdu zostanie przyjęta rezygnacja z funkcji Przewodniczącego kol. Marka Cholewy (ze względu na przyjęcie przez niego powołania na stanowisko Nadleśniczego nadleśnictwa Prudnik)       i wybrany zostanie nowy Przewodniczący Regionu Górnośląskiego ZLP.

 

 

MEDICOVER

LP_Kontynuacja_opieki_092016 Mentor

PAKIET ZDROWIE MEDICOVER – NOWOŚĆ

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że specjalnie dla pracowników Lasów Państwowych Mentor S.A. wynegocjował możliwość wykonania prostych badań z krwii i moczu bez skierowania:

 

·         Podstawowa morfologia * (poniżej wykaz badań)

·         Glukoza

·         Cholesterol

·         Mocz na czczo

 

Badania te można wykonać w każdym Centrum Medicover i dowolnej placówce współpracującej, która świadczy usługi laboratoryjne w godzinach otwarcia punktu poboru.

 

Aktualna lista placówek jest dostępna na stronie www.medicover.pl w zakładce placówki medyczne. Dodatkowo informacje na temat placówek można uzyskać dzwoniąc na dedykowaną infolinię dla pracowników Lasów Państwowych 500 900 930.

Zwracam się z gorącą prośbą o przekazanie tej informacji do ubezpieczonych pracowników.

 

* Podstawowa morfologia

 

Morfologia pełna – analizator – krew

Krwinki białe (WBC)

Krwinki czerwone (RBC)

Hemoglobina

Hematokryt

MCV

MCH

MCHC

Płytki krwi

RDW-CV

MPV

% neutrocytów

% limfocytów

% Monocytów

% Eozynocytów

% bazocytów

Liczba neutrocytów

Liczba limfocytów

Liczba Monocytów

Liczba eozynocytów

Liczba bazocytów

Przypominam też o możliwości kontynuacji ubezpieczenia medycznego w Medicover na tych samych warunkach (zasady kontynuacji zawarte są w ulotce poniżej) jak dla pracowników Lasów Państwowych.

W ulotce zawarte są również namiary na osobę odpowiedzialną ze strony Mentor S.A.A za ubezpieczenie w Lasach Państwowych.

 

Relacja z Zawodów narciarskich (tabele wyników)

1060697W dniu 24 lutego br na stoku Rachowca odbyły się po raz IV Zawody Leśników w Narciarstwie o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach. Zgodnie z regulaminem, celem organizacji zawodów jest integracja pozazawodowa leśników i ich rodzin, i po raz kolejny cel ten został zrealizowany.

W IV edycji zawodów udział wzięło ponad 120 osób, dla przypomnienia, w pierwszych zawodach na starcie stanęło około 60 zawodników.

Mimo trzaskającego mrozu, od godziny 9:00 do zawodów przystąpili leśnicy wraz z rodzinami z następujących jednostek: Nadleśnictw Bielsko (16 osób), Brzeg (2), Herby (4), Jeleśnia (14), Katowice (2), Kup (3), Namysłów (4), Olesno (2), Rybnik (8), Siewierz (4), Sucha (10), Ujsoły (14), Ustroń (9), Węgierska Górka (6), Wisła (15), RDLP Katowice reprezentował nasz Kapelan ksiądz Mikołaj Skawiński, gościliśmy również przedstawiciela RDLP we Wrocławiu z Nadleśnictwa Świdnica a zawody uświetnił swoją obecnością po raz kolejny Prof. Dr hab. Jarosław Socha z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa.

Wszystkich uczestników, jak zwykle podzielono na kategorie płciowe i wiekowe plus kategorię VIP, w każdej z tych kategorii zawodnicy dawali z siebie wszystko, a mimo emocji i ambicji zawody zakończyły się szczęśliwie dla wszystkich

Poniżej zestawienie najważniejszej kategorii:

Klasyfikacja drużynowa

Nadleśnictwo Suma punktów Miejsce
Jeleśnia

360

1

Ustroń

280

2

Bielsko

195

3

Ujsoły

192

4

Węgierska Górka

190

5

Wisła

176

6

Siewierz

158

7

Sucha

140

8

Rybnik

80

9

 

Jeszcze emocje nie minęły do końca, a uczestnicy już mówili o kolejnych zawodach, trochę z żalem, że trzeba na nie czekać cały rok.

Fotorelacja: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1uK4mJeNTub-RbcffXqwmVbGWHrR6TKRN.

Pozostałe klasyfikacje:

Slalom gigant narty
Kategoria K1 (2006 i młodsze)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Aleksandra Porwisz N-ctwo Ujsoły 8 01:04,25 K1
2 Oliwia Młynarczyk N-ctwo Wisła 10 01:06,52 K1
3 Weronika Woźnica N-ctwo Sucha 2 01:08,98 K1
4 Hanna Słowik N-ctwo Ujsoły 4 01:13,93 K1
5 Natalia Woźnica N-ctwo Sucha 7 01:14,29 K1
6 Alicja Wolna N-ctwo Ujsoły 5 01:16,16 K1
7 Paulina Szynka N-ctwo Herby 9 01:26,78 K1
8 Nikola Młynarczyk N-ctwo Wisła 6 01:39,16 K1
9 Nadia Kohut N-ctwo Ustroń 1 02:28,58 K1
Slalom gigant narty
Kategoria M1 (2006 i młodsi)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Michał Porwisz N-ctwo Ujsoły 18 01:00,62 M1
2 Paweł Wolny N-ctwo Ujsoły 15 01:01,54 M1
3 Jakub Kukuczka N-ctwo Wisła 19 01:05,87 M1
4 Oskar Morgała N-ctwo Rybnik 14 01:10,22 M1
5 Tomasz Kohut N-ctwo Wisła 16 01:15,79 M1
6 Witold Skrzydłowski N-ctwo Wisła 17 01:27,57 M1
7 Hubert Mynarski N-ctwo Bielsko 13 01:36,16 M1
8 Bartłomiej Kieczka N-ctwo Wisła 12 01:57,05 M1
Slalom gigant narty
Kategoria K2 (2005-2000)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Natalia Kohut N-ctwo Ustroń 21 00:46,50 K2
2 Anna Chrzęszczyk N-ctwo Kobiór 22 01:04,72 K2
3 Dagmara Mynarska N-ctwo Bielsko 23 01:12,03 K2
4 Julia Pilch N-ctwo Bielsko 24 01:12,97 K2
5 Tamara Bak N-ctwo Namysłów 25 01:14,09 K2
Slalom gigant narty
Kategoria M2 (2005-2000)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Piotr Bosak N-ctwo Jeleśnia 34 00:44,32 M2
2 Michał  Kalisz N-ctwo Jeleśnia 28 00:45,24 M2
3 Maciej Woźnica N-ctwo Sucha 35 00:50,42 M2
4 Miłosz Szynka N-ctwo Herby 32 01:01,15 M2
5 Miłosz  Cholewa N-ctwo Brzeg 29 01:06,14 M2
6 Piotr Bak N-ctwo Namysłów 30 01:07,58 M2
7 Michał Knapek N-ctwo Bielsko 33 01:11,50 M2
8 Szymon Bryja N-ctwo Rybnik 31 01:22,96 M2
Slalom gigant snowboard SK
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Katarzyna Kochanek-Morgała Rybnik 4 01:26,70 SK
2 Anna Chrzęszczyk Kobiór 1 01:29,99 SK
3 Elżbieta  Niedzielska Ustroń 2 02:23,34 SK
Slalom gigant snowboard SM
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Michał Czarnynoga N-ctwo Jeleśnia 96 01:19,69 SM
2 Bartosz  Kochanek N-ctwo Rybnik 6 01:20,44 SM
3 Jan  Kajzar N-ctwo Wisła 7 01:28,39 SM
4 Hubert Kosman N-ctwo Sucha 8 01:34,09 SM
5 Antoni Kohut N-ctwo Ustroń 5 01:54,06 SM
Slalom gigant narty
Kategoria K4 (1977-1964)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Beata Pytel-Matuszna N-ctwo Jeleśnia 14 00:59,28 K4
2 Janina Glac N-ctwo Ustroń 17 00:59,35 K4
3 Monika Mynarska N-ctwo Bielsko 13 01:03,07 K4
4 Jolanta Szynka N-ctwo Herby 12 01:03,15 K4
5 Katarzyna Woźnica N-ctwo Sucha 10 01:04,80 K4
6 Ewa Chrzęszczyk N-ctwo Kobiór 15 01:07,82 K4
7 Aleksandra Młynarczyk N-ctwo Wisła 11 01:10,61 K4
8 Renata Bryja N-ctwo Rybnik 16 01:36,07 K4
Kategoria K3 (1999-1978)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Marta Chrzęszczyk N-ctwo Kobiór 20 00:54,44 K3
2 Joanna Porwisz N-ctwo Ujsoły 28 00:58,37 K3
3 Magdalena Kubizna N-ctwo Węgierska Górka 19 00:59,46 K3
4 Jolanda Madusiok N-ctwo Bielsko 23 01:03,02 K3
5 Marta  Szatanik N-ctwo Ujsoły 22 01:03,55 K3
6 Eliza Wolna N-ctwo Ujsoły 24 01:03,94 K3
7 Katarzyna Kochanek-Morgała N-ctwo Rybnik 25 01:06,30 K3
8 Magdalena Grajner N-ctwo Katowice 26 01:16,85 K3
9 Marta Knapek N-ctwo Bielsko 21 01:17,92 K3
Slalom gigant narty
Kategoria VIP
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Mirosław Kulis N-ctwo Ustroń 36 00:54,76 VIP
2 Wojciech Motyka N-ctwo Węgierska Górka 34 00:54,95 VIP
3 Zbigniew Ryś N-ctwo Kobiór 35 01:00,06 VIP
4 Tadeusz Kosman N-ctwo Sucha 33 01:00,34 VIP
5 Tomasz Herwy N-ctwo Kup 37 01:02,30 VIP
6 Grzegorz Cekus N-ctwo Siewierz 30 01:02,42 VIP
7 Grzegorz Basiura N-ctwo Jeleśnia 32 01:02,68 VIP
8 Marek Cholewa N-ctwo Brzeg 38 01:05,69 VIP
9 Paweł Bak N-ctwo Namysłów 31 01:06,10 VIP
10 Mikołaj Skawiński RDLP Katowice 39 01:11,92 VIP
Slalom gigant narty
Kategoria M5 (1963 i starszy)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Władysław  Wyród N-ctwo Jeleśnia 51 00:53,86 M5
2 Piotr Lepiarczyk N-ctwo Siewierz 45 00:54,09 M5
3 Jerzy Gnylewicz N-ctwo Jeleśnia 52 00:55,16 M5
4 Lucjan Hołysz N-ctwo Wisła 47 00:57,07 M5
5 Andrzej  Rębisz Węgierska Górka 41 01:01,26 M5
6 Krzysztof Wątor N-ctwo Bielsko 46 01:03,08 M5
7 Zdzisław Zając N-ctwoSucha 42 01:07,32 M5
8 Arkadiusz Kochanek N-ctwo Rybnik 43 01:08,38 M5
9 Jacek  Labus N-ctwo Olesno 49 DSF M5
Slalom gigant narty
Kategoria M4 (1977-1964)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Zbigniew Kalisz N-ctwo Jeleśnia 77 00:44,28 M4
2 Andrzej Porwisz N-ctwo Ujsoły 54 00:46,93 M4
3 Bartłomiej Mynarski N-ctwo Bielsko 64 00:48,25 M4
4 Jarosław Socha WL UR 70 00:50,04 M4
5 Piotr Byrski Byrski N-ctwo Bielsko 67 00:51,91 M4
6 Sławomir Kohut N-ctwo Ustroń 61 00:52,87 M4
7 Paweł Kubizna N-ctwo Węgierska Górka 69 00:53,29 M4
8 Amadeusz Szynka N-ctwo Herby 62 00:54,14 M4
9 Paweł Cebrat N-ctwo Jeleśnia 72 00:55,14 M4
10 Grzegorz Młynarczyk N-ctwo Wisła 59 00:55,69 M4
11 Roman Cebrat N-ctwo Jeleśnia 75 00:56,11 M4
12 Janusz Tlałka N-ctwo Ujsoły 76 00:59,80 M4
13 Henryk Szerszeń N-ctwo Katowice 73 01:00,04 M4
14 Paweł Konstanty N-ctwo Węgierska Górka 55 01:01,15 M4
15 Piotr  Chrzęszczyk N-ctwo Kobiór 65 01:01,24 M4
16 Grzegorz Lemza N-ctwo Ujsoły 60 01:01,61 M4
17 Tomasz Herman N-ctwo Namysłów 74 01:01,87 M4
18 Radosław Kubik N-ctwo siewierz 66 01:02,62 M4
19 Arkadiusz Bryja N-ctwo Rybnik 63 01:05,57 M4
20 Jacek Pilch N-ctwo Bielsko 68 01:09,07 M4
21 Aleksander  Skrzydłowski N-ctwo Wisła 58 01:09,71 M4
22 Jacek Woźnica N-ctwo Sucha 56 01:19,30 M4
Slalom gigant narty
Kategoria M3 (1999-1978)
M-ce Imię Nazwisko Jednostka Numer startowy Czas przejazdu Kategorie Wiekowe
1 Tomasz Tlałka N-ctwo Ujsoły 85 00:44,62 M3
2 Tomasz Wyród N-ctwo Jeleśnia 91 00:49,15 M3
3 Łukasz Piela N-ctwo Ustroń 89 00:49,59 M3
4 Janusz Marek N-ctwo Wisła 83 00:49,95 M3
5 Zbigniew Wolny N-ctwo Ujsoły 100 00:51,02 M3
6 Hubert Kukuczka N-ctwo Wisła 9 00:51,84 M3
7 Miłosz Polak N-ctwo Jeleśnia 79 00:52,07 M3
8 Krzysztof Wyród N-ctwo Jeleśnia 93 00:52,26 M3
9 Michał Soberka N-ctwo Bielsko 50 00:53,61 M3
10 Maciej Wolski N-ctwo Siewierz 97 00:54,81 M3
11 Rafał Pilch N-ctwo Bielsko 82 00:55,19 M3
12 Bartłomiej Ryt N-ctwo Kobiór 92 00:55,75 M3
13 Przemysław Knapek N-ctwo Bielsko 84 00:56,08 M3
14 Wojciech Kohut N-ctwo Wisła 95 00:56,26 M3
15 Jan  Kieczka N-ctwo Wisła 99 00:57,05 M3
16 Tomasz Pieczonka N-ctwo Ustroń 94 00:57,43 M3
17 Adam Labus N-ctwo Olesno 88 00:59,51 M3
18 Paweł Wolak N-ctwo Świdnica 40 00:59,65 M3
19 Filip Sokołowski N-ctwo Bielsko 78 00:59,77 M3
20 Marcin  Ziółkowski N-ctwo Węgierska Górka 53 01:00,04 M3
21 Michał  Sobaniak N-ctwo Sucha 80 01:00,11 M3
22 Marek Tlałka N-ctwo Ujsoły 81 01:00,18 M3
23 Mateusz  Ogorzały N-ctwo Kup 98 01:01,13 M3
24 Marcin  Janeczko N-ctwo Sucha 86 01:03,31 M3
25 Sławomir Walisko N-ctwo Rybnik 29 01:04,36 M3
26 Michał Orzeszyna N-ctwo Kup 18 01:07,97 M3
27  Jakub  Pilarz N-ctwo Jeleśnia 87 01:12,19 M3
Klasyfikacja rodzinna
Nazwisko Nadleśnictwo Suma punktów  Miejsce
Porwisz Ujsoły 280 1
Kochanek-Morgała Rybnik 230 2
Chrzęszczyk Kobiór 220 3
Wyród Jeleśnia 212 4
Kohut (Ustroń) Ustroń 185 5
Mynarski Bielsko 180 6
Wolny Ujsoły 165 7
Woźnica Sucha 165 7
Młynarczyk Wisła 148 8
Szynka Herby 136 9
Tlałka Ujsoły 130 10
Bak Namysłów 114 11
Pilch Bielsko 84 12
Knapek Bielsko 83 13
Bryja Rybnik 75 14