III Zawody narciarskie za nami.

Relacja z III Zawodów Narciarskich Leśników RDLP Katowice

W sobotę 11 marca 2017 r., na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń Ski” w Zwardoniu odbyły się III Zawody Narciarskie Leśników o puchar Dyrektora RDLP Katowice .

Na starcie stawiła się ponad setka amatorów białego szaleństwa, reprezentujących 15 nadleśnictw, biuro RDLP, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Kraków oraz członków ich rodzin i zaproszeni goście.

Organizatorem imprezy byli: Związek Leśników Polskich w RP Region Górnośląski, Związek Leśników Polskich w RP przy Nadleśnictwie Ujsoły oraz Stacja Narciarska „Zwardoń Ski”.

Sponsorami, którzy przyczynili się również do organizacji zawodów były firmy: MENTOR, Zakłady Mięsne Wojciech Dobija, Stora Enso Murów, Pilkar,  Hubertech Sp. z o.o. oraz Miasto Opole

P1190341     P1190137 P1190158     P1190181 P1190200      P1190219 P1190320      P1190331 P1190145       P1190163 P1190179

Po rozdaniu numerów startowych był czas na rozjeżdżenie i przygotowanie się do startu w gigancie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o puchary i medale w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej a także rodzinnej. W klasyfikacji indywidualnej przewidziano      10 kategorii (narty) oraz  kategorię snowboard.. Trasa giganta nie była trudna i prawie wszyscy ukończyli swoje przejazdy. Wielkie gratulacje należą się dzieciom (były wśród nich nawet trzylatki), które dzielnie poradziły sobie z trudami zawodów. Pogoda okazała się łaskawa i w pięknej, zimowo-wiosennej scenerii rozdano puchary, medale, dyplomy oraz nagrody.

Najlepsi w klasyfikacji indywidualnej okazali się:

Kategoria K1 (dziewczynki):

 1. Aleksandra Porwisz (Ujsoły)
 2. Oliwia Młynarczyk (Wisła)
 3. Weronika Woźnica (Sucha)

Kategoria K2 (juniorki):

 1. Natalia Kohut (Ustroń)
 2. Julia Dobrzańska (Jeleśnia)
 3. Anna Chrzęszczyk (RDLP Katowice)

Kategoria K3 (Kobiety):

 1. Weronika Hasslinger (BULiGL Kraków)
 2. Marta Chrzęszczyk (RDLP Katowice)
 3. Agata Proszewska (Wisła)

Kategoria K4 (Kobiety)

 1. Monika Mynarska (Bielsko)
 2. Beata Pytel-Matuszna (Jeleśnia)
 3. Janina Glac (Ustroń)

Kategoria M1 (chłopcy):

 1. Michał Porwisz (Ujsoły)
 2. Miłosz Cholewa (Strzelce Opolskie)
 3. Paweł Wolny (Ujsoły)

Kategoria M2 (juniorzy):

 1. Piotr Bosak (Jeleśnia)
 2. Michał Kalisz (Jeleśnia)
 3. Maciej Woźnica (Sucha)

Kategoria M3 (Mężczyźni)

 1. Michał Basiura (Sucha)
 2. Jakub Hołysz (Wisła)
 3. Marek Tlałka (Ujsoły)

Kategoria M4 (Mężczyźni)

 1. Zbigniew Kalisz (Jeleśnia)
 2. Andrzej Porwisz (Ujsoły)
 3. Bogusław Polak (Jeleśnia)

Kategoria M5 (Mężczyźni)

 1. Władysław Wyród (Jeleśnia)
 2. Stanisław Piela (Ustroń)
 3. Lucjan Hołysz (Wisła)

Kategoria VIP

 1. Mirosław Kulis (Ustroń)
 2. Grzegorz Cekus (Siewierz)
 3. Wojciech Motyka (Węgierska Górka)

Kategoria SM (snowboard open)

 1. Bartosz Kochanek (Rybnik)
 2. Jakub Proszewski (Wisła)
 3. Jan Kajzar (Wisła)

 

Puchar dla najlepszej jednostki RDLP Katowice po raz kolejny powędrował do Nadleśnictwa Jeleśnia, drugie miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Ustroń, trzecie zaś      ex- aequo Bielsko i Ujsoły. Dalej uplasowały się nadleśnictwa: Wisła, Węgierska Górka i BULiGL Kraków.

Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Porwisz z Ujsół, wyprzedzając rodzinę Mynarski (Bielsko) i Hasslinger (BULiGL Kraków). Kolejne miejsca zajęły rodziny: Kohut (Ustroń), Chrzęszczyk (RDLP Katowice), Młynarczyk (Wisła).

Najszybszymi zawodnikami mistrzostw okazali się Michał Basiura (najlepszy czas wśród mężczyzn)  oraz Weronika Hasslinger (najlepszy czas wśród kobiet), za co otrzymali pamiątkowe puchary. Nagrodzeni zostali również: najstarszy zawodnik, Jerzy Gnylewicz (1956) oraz najmłodszy: Oliwia Kuzdrowska (2013).

Wszyscy startujący otrzymali medale i nagrody pamiątkowe, a dla finalistów przewidziano nagrody rzeczowe. W trakcie imprezy zawodnicy mogli posilić się kiełbaską i oscypkiem z grilla, oraz prawdziwą wojskową grochówką z kuchni polowej, na którą zaproszono  również wszystkich narciarzy jeżdżących w tym dniu na stoku i gości.

Uczestnicy trzeciej edycji zawodów narciarskich udowodnili, że duch sportowej rywalizacji idzie w parze z dobrą zabawą i integracją naszej leśnej braci, a rosnąca z roku na rok liczba zawodników utwierdza w przekonaniu o potrzebie organizacji tego typu imprez.

 

Andrzej Porwisz

 

Zdjęcia: Karolina Hojny

 

 

 

https://www.dropbox.com/sh/ot2w4iwzs7fnk9w/AACEwPlqZ7EzMdFP-0xmIXuGa?dl=0